Dlaczego się tak dzieje? Bardzo prawdopodobnym jest fakt, iż w sieci czujemy się jeszcze bardzo anonimowi, dzięki czemu jesteśmy bardziej pewni siebie.

Od czego jednak zacząć, podczas budowania swojego profilu na portalu? Co zrobić, aby przyciągnąć czyjąś uwagę? Cóż, nie jest to tak trudne, jakby mogło się wydawać. Przede wszystkim należy zacząć od zdjęcia. Nie musi go wcale robić profesjonalny fotograf, w dobie “selfie”, czyli zdjęć robionych samemu sobie, doceniany jest naturalizm. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to uśmiech (bo nigdy nie wiadomo kto się zakocha w naszym uśmiechu!). Należy także pamiętać, aby wybrać ładne tło do takiego zdjęcia. Bardzo dobrze mieć także zdjęcia normalne, pozowane bądź nie. Warto także zawrzeć zdjęcie, które będzie prezentowało naszą pasję, dzięki czemu w oczach innych stajemy się bardziej atrakcyjni.

Jest jeszcze jeden element - informacje o nas. I tutaj, naprawdę szczerze, nie warto oszukiwać. Bardzo często ludzie szukają znajomości wśród osób, które mają podobne zainteresowania - jeśli wpiszemy więc, że bardzo lubimy filmy przygodowe, a tak naprawdę widzieliśmy tylko jeden taki w życiu, możemy okazać się dużym rozczarowaniem dla rozmówcy.

I ostatnie, ale wcale nie najmniej ważne. Bardzo łatwo zaginąć w gąszczu ludzi, którzy tak jak my poruszają się po sieci. Tym bardziej łatwo zaginąć, jeśli nie jest się aktywnym! Tak więc najważniejsze jest działanie - rozmowa, wysłany prezent - to może być początek pięknej znajomości!