Zacznijmy od pierwszego rodzaju zdjęć, czyli selfie robionych w lustrze ;) przede wszystkim, bardzo przyda się do tego czyste lustro i posprzątana część pokoju, która będzie widoczna na zdjęciu. Druga sprawa, to oświetlenie. Podczas robienia tego typu zdjęć, postarajcie się nie używać wbudowanego flesza w aparacie/telefonie. Światło jest bardzo mocno absorbowane przez większość aparatów, co może sprawić, że tak naprawdę na zdjęciu jedynym, co uda Wam się uchwycić, będzie światło i fragment ciemnej sylwetki, która je trzyma. Po trzecie, należy starać się zrobić zdjęcie tak, aby prezentując swoją sylwetkę, nie zakryć twarzy ręką!

Jeśli jednak robicie sobie fotkę telefonem lub kamerką przy komputerze, spróbujcie zrobić zdjęcie trochę z profilu i koniecznie musicie pamiętać o uśmiechu! Zdjęcia z lekko pochylonymi głowami wydają się innym bardziej przyjazne, zwiększacie wtedy możliwość, że ktoś zainteresuje się Waszym!

No i ostatnie, lecz nie mniej ważne przykazanie: nie przesadzajcie z filtrami, Photoshopami, itd. Drobne poprawki tła, czy wyeliminowanie elementu, którego nie widzieliśmy robiąc zdjęcie są dopuszczalne. Przesada natomiast jest bardzo mocno karana i mocno przekombinowane zdjęcia, choć są ładne, nie są naturalne. I właśnie przez to tracą na wiarygodności.